لگوهای آزمایشگاهی

لگوهای آزمایشگاهی

اجزای چاپ شده 3 بعدی به محققان اجازه می دهد تا سازه های سفارشی بسازند.

تیمی از مهندسان زیستی مجموعه ای از ابزارهای آزمایشگاهی چاپ 3 بعدی را طراحی کرده اند که می توانند در هر تعداد ترکیبی برای تشکیل دستگاه های سفارشی در کنار هم قرار بگیرند. اجزای تکاملی یا به اصطلاح Multifluidic Evolutionary (MEC) مانند لگوها کار می کنند ، و هر بلوک سازنده عملکرد خاصی را برای دستگاه انجام می دهد، مانند پمپاژ مایعات، مخلوط کردن محلول ها ، یا تعیین pH .

لگوهای آزمایشگاهی

“به عنوان اثبات مفهوم ، ما از MEC برای ساختن ابزارهای مختلف، از جمله سیستم مسیریابی سیال و مخلوط کردن با قابلیت تنظیم حجم مایعات بیش از پنج برابر، یک ابزار تیتراسیون اسید-باز مناسب برای استفاده در مدارس و یک راکتور بیولوژیکی مناسب برای حفظ و تجزیه و تحلیل محیط سلولی در تحقیقات و کاربردهای تشخیصی است. “

داگلاس هیل ، فوق دکترا در دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، که پروژه را رهبری می کرد ، از سالها کار در طراحی الکترونیکی الهام گرفته است. ویلیام گروور ، مشاور هیل ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “وقتی داگ به UC Riverside آمد ، وقتی متوجه شد مهندسان زیستی سازهای جدیدی را می سازند کمی شوکه شد.” “او عادت کرده است که فقط چند دقیقه مقاومت و خازن جمع کند و مدار جدیدی ایجاد کند. اما ساختن ابزارهای جدید برای تحقیقات علوم زیستی ممکن است ماهها یا حتی سالها به طول انجامد. داگ تصمیم گرفت تا این مسئله را تغییر دهد. “

این بلوک ها به گونه ای طراحی شده اند که از هر چهار طرف به راحتی به یکدیگر متصل می شوند و رابط های بین بلوک ها امکان عبور مایع ، برق یا نور را فراهم می کنند.

دو منطقه مدرسه ای در کالیفرنیا MECs را در کلاس های مهندسی خود امتحان می کنند. گروور در بیانیه گفت: “با استفاده از بلوك های ما ، دانشجویان می توانند با طراحی ، ساخت و پالایش ابزارهای خود و همچنین استفاده از ابزارهای خود برای یادگیری زیست شناسی و شیمی ، تجربه مهندسی را بدست آورند.”

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *