لیست قیمت خرید مواد آزمایشگاهی

تعریف مواد آزمایشگاهی

مواد آزمایشگاهی به هرنوعی از مواد مصرفی گفته می شود که در  آزمایشگاه بالینی، آزمایشگاه  تخصصی پزشکی از قبیل؛ آزمایشگاه قارچ شناسی، آزمایشگاه ویروس شناسی، آزمایشگاه مولکولی و… استفاده می شوند. همچنین این مواد آزمایشگاهی وسیله ای برای تحقق عملی پروژه های تحقیقاتی محققین دانشگاهی و پژوهشگران کشور می باشد. مواد آزمایشگاهی باتوجه به کاربرد آن به دسته بندی های مواد مصرفی آزمایشگاهی که به عنوان ظروف و ابزار انجام کار استفاده می شود، کیت مولکولی، بیوشیمی و الایزا، معرف و رنگ، محیط کشت و همچنین بافرها و موادشیمیایی تقسیم بندی میشوند. 

لیست قیمت مواد آزمایشگاهی

فروشگاه اینترنتی وندیداز در جهت تسهیل خرید مواد آزمایشگاهی از سوی مشتریان با پیگیری متعدد از شرکت های تولید کننده و واردکننده مواد آزمایشگاهی در تلاش است تا همواره قیمت ها را درسایت آبدیت نماید. اما بدیهی است که بعضا ممکن است به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز و همزمانی تغییر لیست قیمت چندشرکت، همچنین عدم اطلاع قبلی شرکت ها مبنی بر تغییر قیمت، این فرایند با اختلاف چند روزه انجام پذیرد. 

  • مواد آزمایشگاهی فاقد قیمت در سایت وندیداز دارای نوسانات شدید قیمتی می باشد. به همین دلیل شرکت تامین کننده ی آن ها لیست قیمتی مصوبی را در اختیار تیم ما قرار نداده است و قیمت آن ها در صورت نیاز استعلام و به مشتریان اعلام می گردد. 

نکات مهم هنگام خرید مواد آزمایشگاهی

1- هنگام خرید مواد آزمایشگاهی باید لیبل روی مواد را مطالعه نماید. اطلاعات مهمی روی پکیج محصولات، در کنار آن‌ها و یا توسط کارشناسان شرکت می‌تواند به شما ارائه شود.

2-نام دقیق و علمی محصول، درجه خلوص یا ناخالصی، تاریخ انقضا، احتیاط‌های لازم، جزئیات در مورد هشدارها، نحوه کمک‌های اولیه در صورت صدمه دیدن شخصی در حین انجام کار، دستورالعمل قرارگیری در قفسه‌ها و غیره باید مورد توجه قرار گیرد. دقت به تمامی موارد می‌تواند خطرات احتمالی در حین کار با این مواد را کاهش دهد.

3- هنگام خرید به بسته‌بندی مواد دقت کنید. معمولا این موادها در بسته‌بندی‌هایی ارائه می‌شوند که بالاترین میزان حفاظت و ایمنی را دارند تا هم از خطرات احتمالی هنگام جابجایی جلوگیری شود و هم مواد برای طولانی مدت قابل نگهداری باشند. در صورتی که بسته‌بندی مواد مشکلی داشته باشد از تحویل گرفتن آن‌ها خودداری کرده و آن را به شرکت مرجوع کنید.

توجه!! اول ایمنی بعد کار ...

هنگام کار با مواد آزمایشگاهی محدودیت ها و نکات ایمنی می باشد که هنگام کار باید به آن ها توجه نمود که یک نمونه از آن را در این مطلب می توانید ببینید.

4- پیش از خرید مواد باید پاسخ برخی سوالات را بدانید. این که در گذشته در آزمایشگاه شما چه موادی از چه برندهایی مورد استفاده قرار می‌گرفته است؟ آیا این مواد مطابق با استانداردهای شما بوده یا خیر؟ چه نوع از مواد با چه گریدی را برای آزمایشات خود احتیاج دارید؟ آیا برای محافظت و نگهداری از آنها شرایط لازم را دارید؟ چه میزانی از این مواد را احتیاج دارید؟ این میزان از مواد برای چه مدت زمانی کافی است؟

  • به عنوان مثال در مطلب زیر ما بسیاری از برندهای ایرانی و وارداتی تولیدکننده کیت های الایزا را مقایسه کرده ایم که با مشاهده ی آن میتوانید با تنوع برندهای تولیدکننده کیت الایزا که در آزمایشگاه های کشور استفاده می شود آشنا شوید. 

5-همچنین باید از تمامی دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به ذخیره و نگهداری این موادها مطلع باشید و نسبت به رعایت آنها کاملا متعهد باشید. به عنوان مثال باید بدانید که بعد از خرید مواد آزمایشگاهی آن را در چه دمایی نگهداری کنید.

6-رعایت استاندارد انبارداری مواد آزمایشگاهی که از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی ابلاغ گردیده است که نمونه ی آن شرایط تهویه مناسب انبار، قفسه بندی، پالت گذاری و توجه به تاریخ انقضا در هنگام چیدن مواد در قفسه ی انبار و سردخانه ها می باشد. 

7- ضایعات مواد آزمایشگاهی شامل مواد استفاده شده، تاریخ گذشته و خراب شده می بایست طبق دستورالعمل معینی از انبار آزمایشگاه خارج گردد. 

8-شخصی که مسئولیت سفارش و خرید مواد آزمایشگاهی را بر عهده دارد باید از تخصص و شناخت لازم نسبت به این مواد برخوردار باشد؛ زیرا این کار نیازمند دانش پیرامون فرمول مواد، کاربرد آنها، موارد احتیاطی، خطرات احتمالی و همچنین آشنایی کامل با شرکت‌های تولیدکننده مواد است.

  • هم اکنون میتوانید جهت خرید موادآزمایشگاهی آن ها را در سایت جستجو و به سبد کالایی خودتان اضافه نمایید و یا جهت دریافت پیش فاکتور درخواست خود را از طریق پر کردن لیست زیر ارسال نمایید.