UCL در مرحله حذف پلاستیک های یکبار مصرف آزمایشگاهی

طبق اعلامیه مطبوعاتی که در 16 اکتبر منتشر شد ، دانشگاه کالج لندن (UCL) هفته گذشته مجموعه ای از تعهدات را برای کاهش ضایعات پلاستیکی، کمک به کاهش تغییرات آب و هوا و پایدارتر کردن محیط زیست و تحقیقات خود در زمینه محیط زیست ارائه داد.اگر طبق برنامه پیش برود، UCL تا پایان سال جاری از شرکت های تولید کننده سوخت های فسیلی جدا می شود، ظرف مدت 5 سال یک و نیم زمین فوتبال به ارزش فضای سبز در پردیس خود خواهد داشت و فقط گزینه های گیاهخواری را از طریق خدمات پذیرایی تا سال 2030 ارائه می دهد.

از جمله ملموس ترین تغییرات تأثیرگذار بر محققان UCL ، حذف تدریجی پلاستیک های یکبار مصرف است که شامل مواد پلاستیکی آزمایشگاهی مانند ظروف پتری ، نوک پیپت و صفحات کشت بافت است. حذف پلاستیک های یکبار مصرف آزمایشگاهی

نیکول کلس اوغلو ، تکنسین تحقیق سابق و سردبیر فعلی وبلاگ آزمایشگاه های پایدار ، Labconscious ، که توسط تهیه کننده معرف New England Biolabs اداره می شود ، می گوید: “من فکر می کنم این کار درستی است که باید انجام شود.” دستیابی به هدف تا مهلت تعیین شده 2024 چالش برانگیز خواهد بود ، اما “اگر این فن آوری را داشته باشید و اگر کارمندان پشتیبان دانشمندان را داشته باشید ، انجام این کار بسیار ممکن است.”

از سال 2018 ، UCL یک برنامه داوطلبانه در دست اجرا دارد تا به محققان کمک کند آزمایشگاه های خود را از نظر زیست محیطی پایدارتر کنند و زباله ها را کاهش دهند ، اما استراتژی جدید پایداری بر آزمایشگاه های سراسر کشور تأثیر می گذارد. بر اساس بیانیه ارسال شده به The Scientist ، “ما در حال حاضر بررسی می کنیم که چه مواردی را اکنون می توانیم جایگزین کنیم و چه مواردی را باید با زنجیره تأمین و محققان خود کار کنیم تا گزینه های مناسب را پیدا کنیم.” در این بیانیه همچنین اشاره شده است كه دانشگاه لیدز نیز تعهد مشابه پلاستیكی را انجام داده است.

شرکت های بازیافت اغلب تمایلی به پذیرش زباله های آلوده یا حاوی مواد خطرناک ندارند. به گفته کیلس اوغلو ، چندین گزینه برای آزمایشگاه ها برای استفاده مجدد از وسایل پلاستیکی یا ظروف شیشه ای خود وجود دارد. به عنوان مثال ، تأمین کننده تجهیزات آزمایشگاهی هلندی GC Biotech دستگاهی به نام Grenova Tipnovus تولید کرده است که نوک پیپت پلاستیکی آلوده را شسته و استریل می کند تا محققان بتوانند از آنها دوباره استفاده کنند. بعضی از آزمایشگاه ها از نوک پیپت های شیشه ای حجمی ، بطری های شیشه ای قابل استفاده مجدد برای فیلتر کردن محیط کشت و ظروف شیشه ای پتری استفاده می کنند. حذف پلاستیک های یکبار مصرف آزمایشگاهی

بهLife Scientists Cut Down on Plastic Waste”  ” مراجعه کنید

شستن محصولات آزمایشگاهی شیشه ای می تواند برای محققان وقت گیر باشد ، بنابراین برای حفظ بهره وری محققان ممکن است به کارمندان پشتیبانی نیاز باشد ، طبق بیانیه UCL ، “هدف ما از این روش دستیابی به یک دانشگاه بدون پلاستیک بدون تأثیر بر کارایی یا بهره وری تحقیقات است” ، اگرچه هنوز مشخص نیست که دانشگاه چگونه به این هدف دست می یابد. کیلس اوغلو اضافه می کند ، اگرچه محصولات شیشه ای نیز هزینه بالاتری دارند اما با گذشت زمان ممکن است هزینه ها را کاهش دهند.

یافتن گزینه های مناسب برای برخی از محصولات ممکن است دشوارتر باشد. این احتمالاً در مورد پلیت های کشت بافتی وجود دارد که تیم آرنت ، زیست شناس UCL ، که رشد و عملکرد سلولهای استخوانی را مطالعه می کند، اغلب در آزمایشگاه خود استفاده می کند. آنها به طور معمول از پلی استایرن شفاف ساخته شده اند ، که به محققان اجازه می دهد نمونه ها را به راحتی مشاهده و از آنها عکس بگیرند و سلول ها به سطح پلاستیک بچسبند. آرنت می گوید: “سلول ها دوست دارند از این طریق در بافت رشد کنند.”

او نمی تواند به مواد دیگری که سلولها دوست دارند در آنها رشد کنند و همچنین چگونگی استفاده مجدد از صفحات پلی استایرن فکر کند. “با شستن خیلی دقیق این پلیت ها پس از استفاده و سپس استفاده مجدد از آنها. . . شما هرگز از شر باقی مانده سلولهای متصل شده خلاص نخواهید شد ، و اگر از شرایطی که برای انجام این کار به اندازه کافی تهاجمی باشد استفاده می کنید ، مطمئناً به خود صفحات آسیب می رسانید و به وضوح نوری آسیب می رسانید. “

کیلس اوغلو اذعان می کند که یافتن گزینه های قابل استفاده مجدد ممکن است چالش برانگیز باشد. وی در مورد پلیت های پلاستیکی کشت بافت می گوید: “این قطعاً یک نکته معتبر است” ، و هیچ جایگزین خوبی برای آنها فکر نمی کند. وی پیشنهاد می کند که تعهداتی مانند UCL ، تأمین کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی را برای یافتن مواد پایدار که سلولها دوست دارند روی آنها رشد کنند، ایجاد کند. در بیانیه UCL آمده است: “ما امیدواریم که با تعیین این سطح از تعهد و جاه طلبی بتوانیم زنجیره تأمین خود را به سمت توسعه راه حل های نوآورانه سوق دهیم.” حذف پلاستیک

UCL همچنین با تهیه کنندگانی کار خواهد کرد تا پلاستیک موجود در بسته بندی را که قسمت قابل توجهی از زباله های پلاستیکی را در آزمایشگاه ها تشکیل می دهد، از بین ببرند. به گفته مارتین فارلی ، که به آزمایشگاه های UCL و کالج کینگ لندن در مورد روش های پایدار توصیه می کند، برخی از تأمین کنندگان قبلاً طرحهایی برای بازگشت به بازار ارائه داده اند ، که به کاهش زباله کمک می کند.

چالش هایی وجود خواهد داشت ، اما کلوسوغلو امیدوار است كه بتوان بر آنها غلبه كرد. او می گوید ، اگر بزرگترین دانشگاه انگلیس به تعهد خود عمل کند ، ممکن است سایر نهادها را به انجام این کار القا کند. “اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند ، پس هرکسی می تواند.”

کاتارینا زیمر روزنامه نگار مستقر در نیویورک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *