محاسبات برای زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی

محاسبات در زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی 2016 به محققانی که از تکنیک های زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی استفاده می کنند در انتخاب نوع و روش محاسبات در کار، کمک بسیاری می کند. تحقیقات در زمینه بیوتکنولوژی و زیست شناسی مولکولی نیازمند محاسبات زیادی است و نتیجه ی یک آزمایش، مبنای آزمایش بعدی قرار می گیرد. انتخاب یک معادله ی اشتباه محاسباتی می تواند یک پروژه ی موفق وهفته ها کار و پژوهش را به یک طرح ضعیف و ناموفق تبدیل کند. این کتاب تمام نیازهای اساسی ریاضی و آماری را برای دانشجویان و متخصصان فراهم می کند.

این کتاب طیف وسیعی از موضوعات پایه‌ای علمی تا موضوعات پیچیده مانند شیمی اسید نوکلئیک و تکنولوژی DNA نوترکیب را پوشش می دهد. هر فصل شامل یک شرح مختصر از مفاهیم می‌باشد و تعاریف ضروری، نظریه و منطق موجود در هر نوع محاسبه را بیان می کند. کاربردهای اخیر روش‌ها و محاسبات در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی بالینی، آموزشی، صنعتی و پایه‌ای در سرتاسر متن قرار دارد.

بخشی از مقدمه کتاب:

حدود 3،000،000،000 جفت باز وجود دارد که DNA ژنومی انسان را در یک سلول هاپلوئید تشکیل می دهد. اگر آن DNA از چنین سلول جدا شود ، تقریباً 0.0000000000035 گرم وزن دارد. برای تقویت یک بخش خاص از آن DNA خالص با استفاده از واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) ، می توان 0.00000000001 مول از هر دو آغازگر به واکنشی اضافه کرد که می تواند ، به دنبال حدود 30 چرخه PCR ، بیش از 1،000،000،000 نسخه از ژن مورد نظر را تولید کند.به طور روزمره ، زیست شناسان مولکولی با تعداد زیادی از تجربه زندگی متعارف کار می کنند. برای اینکه آنها بتوانند راحت تر با محاسبات مربوط به مقادیر خارق العاده مقابله کنند ، دو روش کوتاه اتخاذ شده است که مقادیر عظیم و نامتناهی را به قلمرو مدیریت باز می گردانند. در این روشها از نمادهای علمی و پیشوندهای متریک استفاده می شود. آنها نیاز به استفاده ازبیانگر و درک ارقام قابل توجهی دارند.

Calculations for Molecular Biology and Biotechnology

by Frank H. Stephenson- 2016

 

  • برای دانلود کتاب محاسبات در زیست شناسی مولکولی و بیوتکنولوژی اینجا کلیک کنید.
  • سایر کتاب ها و مطالب علمی را از اینجا مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *